Saçkıran Tedavisi

Saçkıran hatalığının tam olarak nedenleri bilinmemektedir.Her ne kadar bir tür mantar hastalığı olarak bilinse de saçkıran aslında bir tür bağışıklık sistemi hastalığıdır.Hastalığa neden olan etken bizzat vücudun savunma sistemidir. Bilinmeyen bir sebeple vücudun savunma sistemi kıl köklerine saldırır ve kıl köklerini harap ederek saç veya kılların kaybedilmesine neden olur.


Yuvarlak para büyüklüğünde yer yer ya da yaygın olarak bütün vücudu kaplamış halde olabilen saçkıran çoğunlukla sadece saç ve sakal bölgesini etkiler. Etkilediği alanda tüyler dâhil bütün saç ve benzeri yapıların dökülmesine neden olur bu yüzden saçkıranın etkilediği alanlar pürüzsüz ve parlak görünümdedir. Toplumun %5 ini hayatlarında en az bir kere etkilemiş olan saçkıran hastalığı saç dökülmesiyle karıştırılmamalıdır.

Buzlu Terapi uygulanmasıyla tedaviye kabul ettiğimiz Saç Kıran hastalarına uyguladığımız İce Therapy yöntemi ile buz kristalleri cildin alt tabakasına kadar inerek ordaki dokuyu hareketlendirir, yeniler ve cilt yapısını kuvvetlendirerek 1 ile 4 seans arasında kesin sonuç elde edilir.