Buzlu Terapi Sisteminde Yaş Sınırı Yoktur

Hemajiomların yaklaşık %30’u doğumla birlikte ortaya çıkarken %70’lik kısım ise doğumdan sonraki ilk dört haftalık süre içinde görünür.
Hemajiomların yaklaşık %83’ü baş ve boyun bölgesinde oluşur. Başlangıçta mavimsi veya kırmızı lekeler olarak görünür ve nadir olarak doğumda büyümesini tamamlamıştır.
Yüzeysel ve kırmızı renkli hemanjiom çeşidine yüzeysel, cildin daha derininde ve mavi renkli türüne derin hemanjiom denir.Doğru tedavi için teşhis çok önemlidir. Buzlu Terapi Sistemi ile Yüzeysel Hemanjiomlar ortalama 2 ile 20 seans arasında başarıyla tedavi edilmektedir.
Son teknoloji ile özel tasarlanmış olan Ice Therapy cihazı havadan aldığı oksijeni ve nemi cildin tanısına göre (eksi) -32 ve (eksi) -40 derece arası soğukluğa ulaştırarak buz kristalleri elde eder.Buz kristalleri cilt altındaki kolajenleri aktif hale getirir, cildin alt tabakasını kristalizasyon yöntemi ile iyileştirir, üst tabakasının kuruyup dökülmesini, alttan yeni ve sağlıklı bir cilt gelmesini sağlar.
Buz Terapisinin hiçbir yan etkisi olmadığı gibi yaş sınırı da yoktur.
İstatistiklere göre tüm yenidoğanların %5’inde Hemanjiom görülür.
Özellikle bebek ve çocuk hastalarımızda Buzlu Terapi sistemi ile erken yaşta rahatlıkla tedavi uygulanabilir.
Özel tasarlanmış olan Ice Therapy Cihazı, dünyanın birçok ülkesinde üniversite hastanelerinde dermatologlar ve estetisyenler tarafından kullanıldığı gibi Türkiye’de ki tek temsilcisi ve genel distributörü İstanbul Bakırköy’de ki Sindy Estetik Merkezinde, Buzlu Terapi Uzmanı Suna Dinç tarafından 1991 yılından beri başarıyla uygulanmaktadır.