Yara Jilet Faça İzi Giderme

Bazen bir kaza sonucu bazen bunalım nedeniyle çoğu kişide jilet ve yara izlerini görmek mümkündür. Her ne şekilde olursa olsun yara, faça ve jilet izleri kişilerin estetik görüntülerini bozmaları itibarı ile de çok büyük sorunlardır.

Bundan birkaç yıl önce Yara ve jilet izlerinin tedavisi için yapılan tedaviler, ameliyatlar tam anlamıyla yeterli olamamaktaydı.

Ancak gelişen teknoloji ile son jenerasyon Buzlu Terapi sistemi ile jilet izlerinin tamamen iyileşmesi ve hiçbir iz kalmaması mümkündür.

İce Therapy sisteminde tedavi süreci kişiden kişiye göre değişmektedir.Örneğin 15 sene önce oluşmuş çok derin bir yara izine sahip olan kişinin tedavisi 7 ile 28 seans arası sürerken, 6 ay ya da 1 yıl önce oluşmuş yüzeysel jilet izleri 3 ile 7 seans arasında tamamen tedavi edilmektedir.Yaranın oluşma zamanı ve kişinin cilt yenileme hızıda iyileşme sürecine etki de bulunur.

Yara, faça ve jilet izlerinin tedavisinde farklı  ameliyatlar ve lazer yöntemleride  uygulanamaktadır.Ancak unutulmamalıdır ki cerrahi operasyonların neredeyse tamamı çok zor ve riskli amelitalardır.Ameliyat sonrasında oluşan komplikasyonlardan en önemlisi vücutta keloid oluşmasıdır.Cerrahi yöntemlerde en sık yapılan ameliyat türü kollarda bulunan çok sayıda jilet izlerinin tek bir çizgi haline getirilmesidir.Ancak bu tip ameliyatlardan sonra dikiş izleri düzeltilmemektedir. Bu tip yanlış uygulamalar kişilerin ümitlerini birazcık kırmış olabilir.Yanlış yapılan ameliyatlardan sonra oluşan keloidleri ve dikiş izleride merkezimizde tedavi edilmektedir.

İce Therapy sistemi ile yapılacak test sonrasında tedavinizin kaç seans süreceğini öğrenebilirsiniz.Şehir dışından ve yurt dışından gelen danışanlarımız tedaviye 2,3 yada 4 haftada bir  günübirlik gelmektedirler.

Unutulmamalıdır ki şu an bulunduğumuz kış mevisimi Buzlu Terapi yöntemi için en uygun mevsim olup tedaviyi düşünen danışanlarımızın merkezimizi arayıp bir an önce testlerini yaptırmalarını tavsiye ederiz.Yaz aylarında kısa kollu kıyafetler giymek, denize girmek ve sosyal ortamlarda daha rahat olabilmek için İce Therapy yöntemi ile yanınızdayız.20 yıllık tecrübe ve deneyimlerimizle sizlerin sorunlarını çok iyi anlıyor ve gelişen teknoloji ile benzersiz bir yöntem sunuyoruz.